Úvod > > MŠ - Aktuality > Ochutnávka pomazánek pro rodiče

Ochutnávka pomazánek pro rodiče

Paní učitelky z mateřské školky pro rodiče pořádají během školního roku několik akcí, které probíhají ve školce a při těchto příležitostech můžeme rodičům nabídnou malou ochutnávku toho co připravujeme pro jejich děti. Jednou z těchto akcí bylo „Zvonkování“, kde jsme dali rodičům ochutnat pomazánky, které děti dostávají k dopolední přesnídávce nebo k odpolední svačině.

Připravily jsme na ochutnání ajvarovou pomazánku, pomazánku z červené řepy a avokádovou pomazánku.

Ajvarová pomazánka – ingredience: jemný ajvar Podravka (zeleninová směs z paprik, lilku a rajčat), pomazánkové máslo, lučina, tvaroh.

Pomazánka z červené řepy – ingredience: uvařená červená řepa (nastrouhaná najemno), lučina, špetka soli.

Avokádová pomazánka – ingredience: avokádo (zralé, měkké, rozmixujeme), lučina, trochu česneku, špetka soli.

Přesnídávky a svačiny by měly být bohaté na bílkoviny, sacharidy a vlákninu, součástí by mělo být čerstvé ovoce a zelenina. Dopolední nálož energie pomůže dětem lépe nastartovat den a dodá jim potřebnou sílu, odpoledne dodá sílu na sportovní kroužky.

Ochutnávka pomazánek pro rodiče