Úvod > > MŠ - Aktuality > Celoroční projekt naší MŠ

Celoroční projekt naší MŠ

Naše školka je zapojena do několika celoročních projektů. Jeden z nich se skrývá pod názvem „Celé Česko čte dětem“ a probíhá na naší školce už několik let.Celý projekt má několik fází.

První z nich jsou návštěvy dětí v knihovně, kde nám paní knihovnice představí nějakou krásnou knihu, ze které nám přečte úryvek. Danou knihu si můžeme vypůjčit a dočíst ve školce.

Druhou část všichni znáte. Jednou měsíčně nás paní Hurníková navštíví, přinese nám natištěnou pohádku, kterou si děti odnesou domů. Doma jim pohádku přečtou rodiče, prarodiče, nebo starší sourozenci. Mladší děti vybarví k pohádce obrázek, starší děti ilustraci vytvoří samy, dle vlastní fantazie. Pak pohádku vrátí do školky. Kdo tento úkol zvládl, dostane při další návštěvě paní knihovnice nejen novou pohádku, ale i malou odměnu. Takto jsou zapojení do projektu i rodiče dětí.

V letošním roce paní knihovnice přidala další aktivitu. A to každý čtvrtek chodí předčítat dětem před odpočinkem. Tento čtvrtek přišla poprvé k nám Koťátkům a přinesla s sebou krásnou knihu pana spisovatele Zdeňka Milera: Krtek a sněhulák. Byl to pro děti kouzelný zážitek. Moc se těšíme na další knihu, a to už ve čtvrtek. Samozřejmě s knihami pracujeme na všech odděleních každý den.

Moc děkujeme knihovnici, paní Hurníkové, za veškerý čas a energii, kterou nám věnuje a těšíme se na další spolupráci.

Monika Matuszková

Celoroční projekt naší MŠ