Úvod > > MŠ - Aktuality > Podzimní čas, ten baví nás!

Podzimní čas, ten baví nás!

Podzim s sebou přináší mnoho krás a inspirace. Listí, které postupně hraje všemi barvami. Les, který nám odkrývá své dary - hříbky schované v mechu. Vítr, který uvádí věci do pohybu. Shazuje kaštany, které když děti objeví, okamžitě je ukryjí do kapsy jako největší poklad. Vítr však dokáze vykouzlit ještě větší úsměv na dětské tváři, a to když uvede do pohybu draka...

To vše nás inspiruje a úžasy podzimu vkládáme do všech činností v MŠ. Venku nadšeně sbíráme kaštany. Skládáme z nich různorodé obrázky a tím rozvíjíme jemnou motoriku dětí a jejich fantazii. Barevné listí nás inspiruje k výtvarným činnostem a procvičení barev. V pohybových a hudebně pohybových hrách se nám objevuje téma hříbků a muchomůrek. O větru zpíváme a cvičíme s šátky. Pomocí draků zase procvičujeme geometrické tvary. Správný drak však musí létat. Nám stačil obyčejný sáček, fixy a provázek a létající drak byl na světě.

Podzim je zkrátka nádherný čas, který nás motivuje k úžasným činnostem, které děti nejen rozvíjí, ale především baví. Z toho máme radost a s podzimními hrátkami pokračujeme dále!

Jana Zavadilová