Úvod > > MŠ - Aktuality > S pohádkou po celý rok

S pohádkou po celý rok

S pohádkou po celý rok

Ve čtvrtek 5. 10. 2023 k nám do školky přišla paní Hurníková, knihovnice vřesinské knihovny. A tak začal další rok úzké spolupráce místní knihovny a mateřské školy.

Hned ve čtvrtek děti obdržely svoji první pohádku „O veverce a šnekovi“. Paní Hurníková starším dětem připomněla, co mají s pohádkou udělat a těm nejmenším, kteří pohádku dostali poprvé hezky vysvětlila, co s pohádkou mají udělat. A jen pro připomenutí pro nás všechny – pohádku si děti vezmou domů, kde jim rodiče, nebo sourozenci, nebo prarodiče pohádku přečtou, klidně i několikrát. O pohádce si popovídají a následně splní úkol: Koťátka – vybarví obrázek na zadní straně, Berušky a Kuřátka – mladší děti vybarví obrázek plus něco dokreslí a nejstarší děti nakreslí obrázek dle vlastní fantazie, ale k tématu pohádky. Děti potom přinesou pohádku zpět do školky a na začátku listopadu si pro ně přijde paní knihovnice. Každé dítě, které splní úkol dostane malou odměnu a taky novou pohádku. Tak to bude pokračovat až do konce roku.

To není vše. Paní knihovnice každý čtvrtek k nám chodí a čte dětem pohádku před spaním. Tentokrát četla Beruškám a Kuřátkům.

A taky nesmíme zapomenout, že nás čekají návštěvy knihovny, ale ty si necháme až na nepříznivé počasí.

Za organizaci celé spolupráce děkujeme paní knihovnici Kateřině Hurníkové