Úvod > > MŠ - Aktuality > Umění říci: "NE!"

Umění říci: "NE!"

Víte, co mají společného pohádky Červená Karkulka, O Budulínkovi, O Sněhurce, O Smolíčkovi, O sedmi kůzlátcích, Tři prasátka ?

Jsou to klasické pohádky, které jsou pro nás  zdrojem k seznámení dětí se sociálně patologickými jevy, jako je nebezpečí od cizích lidí, šikana, nebezpečí odhozených věcí a drogová prevence. Ano, i takovými  tématy se v mateřské škole zabýváme.

Prostřednictvím těchto pohádek jsme s těmito tématy pracovali celý týden - hráli jsme dramatické etudy, kreslili, stříhali, vyráběli různé koláže. V rámci pobytu venku jsme také navštívili služebnu naší obecní policie.

Vedeme děti k tomu, aby jasně a hlasitě uměly říci: " NE!", když se jim  nelíbí, jak se k nim chovají děti, kamarádi nebo i dospělí. Aby věděly na koho se s důvěrou obrátit a znaly význam telefonního čísla 158.