Úvod > ŠD > ŠD - Aktuality > Masopustní veselice

Masopustní veselice

Minulý týden jsme si ve školní družině připomněli masopust, lidově ostatky, fašank nebo karneval. Toto období trvá od svátku Tří Králů až do Popeleční středy. Jde o období, kdy se lidé veselí, hodují, pořádají zabíjačky a taneční zábavy. Cílem tohoto týdne bylo seznámit děti s lidovými tradicemi. Děti kreslily, naučily se básničku, písničku, tancovaly a vyrobily si masopustní škrabošky. Také si vyzdobily třídu a mimo jiné jsme si pustili pohádku „Chaloupka na vršku – Jak to bylo o masopustu“, jak daleko do historie tohle veselení sahá, že tyto masopustní zvyky mají původ ve slovanských oslavách konce zimy anebo, že i v jiných zemích se vyskytují podobné postavy jako v tom českém, např. medvěd nebo kobyla. Paní vychovatelka si nachystala pro děti soutěže a zábavné hry, které si všichni náramně užily.