Drobečková navigace

Úvod > > MŠ - Aktuality > Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

Lyžařský kurz na Vaňkově kopciI letos se konal pro přihlášené děti lyžařský kurz na Vaňkově kopci. V pondělí po obědě jsme plní očekávání přijeli na svah, rozdělili se do skupin. Lyžaři pokročilí utvořili skupinu Piškvorek a lyžaři začátečníci dostali jméno Žabičky. Po rozcvičce celého těla si nazuli lyže a se svými instruktory vyjeli do lyžařské stopy.

Piškvorky si zopakovaly pravidla brzdění a řízení svých lyží a již první den sjížděli celou sjezdovku.

Žabičky čekal úkol náročnější, nazout si lyže, vyjet po laně a sjet dolů, pokud možno obloučky a zastavit. A začala perná práce jak pro děti tak pro paní instruktorku. Ač se padalo, lyže neposlouchaly, děti se nevzdaly a trénovaly základy lyžování. Po svačinové přestávce se pokračovalo ve výuce lyžování nanovo.

V podobném duchu se nesly i dny následující úterý, středa, čtvrtek. S přibývajícími dny kurzu bylo vidět zlepšování u všech dětí. Piškvorky jízdu zrychlovaly a mým pohledem jezdili jako opravdoví lyžaři. I jízda pozadu se zkoušela! Žabičky bojovaly s nástrahami sjezdového lyžování a během středy i ony začínaly vypadat jako lyžaři! Lano už ovládaly, kopec sjely, obloučky se rýsovaly, skoro zastavily a ani se jim nechtělo sundat lyže!

V pátek děti čekal závod a vyhodnocení nově získaných dovedností. Přijeli fandit také rodiče všech dětí. Lyžaři byli odměněni medaili a nejlepší z dětí si odnesly i sladkou odměnu! A co říci na závěr? Ač je letošní zima všelijaká, letošní kurz se vydařil, sníh na lyžování byl, slunce nám svítilo a dešťová přeháňka poslední den to nepokazila a krásnou duhu nám vyčarovala. Za rok zase na viděnou s dobrým týmem na kurzu lyžování!

Barbora Postavová

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci
Lyžařský kurz na Vaňkově kopci
Lyžařský kurz na Vaňkově kopci
Lyžařský kurz na Vaňkově kopci
Lyžařský kurz na Vaňkově kopci